Jak to všechno začalo?

Na starém blogu jste měli mnoho povídání – jak to všechno začalo, jak to pokračovalo, jakých dobrůtek jsem se musela vzdát a čemu jsem musela čelit ze strany své rodiny  :-). Snad mě omluvíte, že se v tomto duchu už tak nerozepíšu, jsem prostě zapomnětlivka, leccos mi v té hlavě nezůstane a jednak nikdo nestojí o to číst takové romány :-D.
Ale přece jen bych vám toho o sobě trochu říct chtěla, tedy, jak to vlastně začalo: Jak už napovídá úvodní příspěvek – začalo to nevinně. Chtěla jsem zhubnout tak 5 kilo, prostě abych se cítila lépe a aby mi šunky nepřetékaly ze všech riflí, co jsem měla :-D. Už předtím proběhly pokusy o nějaká hubnutí – diety, hladovky, extrémní sport… no a vždy z těch pár zhubnutých kil bylo nakonec dvakrát tolik nabraných následkem jojo efektu :-D

No a když jsem na Silvestra v roce 2012 seděla s bývalým přítelem u televize, dojídala zbytek brambůrek a přemýšlela, jak se sžiju s tím tlustým tělem, rozhodl se mi Vašek podat pomocnou ruku. Jelikož byl taky celkem sportovně založený, dokázal mi předat nějaké základy, které by odpovídaly mým požadavkům – tedy aby můj nový režim nebyl drahý, abych nemusela vařit a aby mě to celkově jako studentku s brigádou nějak nezatěžovalo. Se sportem jsem problém neměla :-) To sice neznamená, že jsem si to s velkým zadkem nakráčela na zumbu a byla královna parketu :-D ale i když jsem se na aerobiku ztrapňovala tím, že jsem neudělala jediný klik, nebo že jsem se ve vzporu neudržela ani 3 sekundy (a já tam dnes, moji milí, vydržím až 2 minuty :-D ) prostě jsem se nevzdala. Brala jsem to už tehdy jako součást své snahy – bez cvičení se prostě nesmělo jít spát, jako se nesmí jít spát s nevyčištěnými zuby :-D A bylo to – můj splněný sen si našel v mém životě své místo.

No a jak to pokračovalo? Když se na to dívám zpětně – ukázala jsem se jako obrovská bojovnice :-) Z kontejneru na brambůrky se stala disciplinovaná fitnesska :-D Prvních 10 kilo ze mě spadlo jako mrknutím oka – během 5 týdnů!  :-) A jelikož jsem se cítila stále silná, pokračovala jsem dál, i přes podezření mého táty, že pojídám extrémně silné tablety na hubnutí, i přes nařknutí mé babičky, že musím být anorexička :-D a i přes mamčiny nadávky, že když skáču v pokoji přes švihadlo, je to jakoby po schodech padala taška s nářadím :-D. Dalších 10 kilo už šlo dolů pomaleji, ale vytrvala jsem a stále jsem se zdokonalovala :-) Z nahrubo sestaveného jídelníčku stylem „co můžeš jíst a co spíš vynechat“ se stal fitness jídelníček zdokonalený o hodiny sledování pořadu Jste to, co jíte a pravidelným čtením fitness časopisů.
A tak si to umíte představit – o 20 kg lehčí Mili: lidi na ulici mě nepoznávali, obdivovali a zdravili mě stylem „Ježiš Mili ty jsi zhubla! Jak to děláš? Nejíš, viď?“ No umíte si představit, jak to bylo iritující. Člověk se snaží, potí se na spinningu jako prase, chystá si do práce krabičky a ostatní si myslí, jak to bylo strašně jednoduché a bez práce :-D Tak jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že svoji snahu zprostředkuju nějakým způsobem ostatním. Do toho napadlo jednu moji kamarádku založit na internetu blog. A tak jsem to udělala :).

Blog fungoval bez problému tři roky – i když jsem si kolikrát myslela, že ho nikdo nečte, přišel potom někdo, kdo nazpaměť znal moje články a požadoval víc – Videa :-). Vlastně proč ne, technické základy k tvorbě videí mám.  Jako puberťačka jsem takových videí plných žalu a nesnesitelného utrpení 15ti leté dívky vytvořila několik :-D. A tak jsem začala natáčet – pěkně ve svém malinkém pokoji, aby ostatní viděli, že cesta za vysněnou postavou vede i malými prostory :-).
Jak se videa rozjela, nestačilo mít už jen blog. A tak vznikla na facebooku skupina Milujeme zdravý životní styl, která funguje dodnes. S mojí pravidelnou činností nabyla přes 1000 fanoušků a během roku jsem stačila zveřejňovat pokračování své cesty.
A pak už to začalo být trochu moc – trochu moc cizích lidí v přátelích na mém soukromém profilu, moc zpráv, prostě asi nejsem člověk, co rád pod svým jménem vyleze „ na povrch“, mám ráda trochu distanc :-) A tak jsem založila facebookovou stránku – We love our healty lifestyle, která funguje dodnes.

Denně zveřejňuji nové příspěvky, recepty a snažím se i motivační videa. Není to úplně jednoduché, protože pracuju a do toho denně studuju, takže se na to opravdu nadřu. Ale já bych to zase na druhou stranu nechtěla mít jinak :-)
A víte co je pro mě největší úspěch? Že jsem zhubla 20 kg (a nedávno zas třeba nějakých 5-7 po svém dietovém šílenství) je uznání hodné. Ale já se nejvíce obdivuji za tu vytrvalost a věrnost. Skoro 5 let žiju zdravě. Ne proto, že je to povinnost. Ale proto, že to miluju a že tato láska nikdy neumře <3 

A vpravo aktuálně - červen 2016.
Žádné komentáře:

Okomentovat