Kdo jsem?


 • Něco o mně: 

Jmenuji se Milena, ale jsem známá spíš jako Milli.  
Je mi 23 let, studuji Německý jazyk a literaturu na Univerzitě Karlově v Praze. Přivydělávám si jako lektorka němčiny na jazykových školách.
Žiju v Praze.
Můj největší koníček je cvičení, vaření a pečení, což patří ke zdravému životnímu stylu, který vedu už přes 4 roky. Dále mě zajímá historie, moc ráda čtu válečnou literaturu a věnuju se cizím jazykům.

 • Kdy a proč jsem začala se cvičením:

Jelikož jsem absolvovala střední policejní školu, věnovala jsem se sportu už od patnácti. Byla to spíš povinnost. Víc než 4 hodiny tělocviku týdně a nějaké docvičování sebeobrany po škole to nebylo. Po maturitě se všechen pohyb vytratil :-). Potom jsem se v prvním ročníku na vysoké rozhodla se sebou něco dělat. Změnila jsem životní styl, začala se zdravě stravovat a cvičit. Pohyb mi nikdy nevadil a dělal mi spíš radost. Těší mě, že se v každém sportovním odvětví dá stále zlepšovat :-).

 • Kdo je mým vzorem:

Z fitness světa mám ráda Arnolda Schwarzeneggera, pro jeho vytrvalost nikdy se nevzdat svého snu. Dále obdivuji všechny fitness bloggerky a maminky, které zvládají péči o dítě, o sebe a o celou rodinu díky fitness.

 • Jaký mám cíl:
     Hodně lidí překvapí, že já vlastně nemám žádný cíl. Nemám v kalendáři žádné datum, kde by stálo, že se do tohoto dne musím vlézt do titěrných bikin a vylézt na jeviště. Pro mě je výhrou každý den, kdy pod dávkou stresu zvládnu být pozitivní, zdravě jíst, cvičit a mít z toho radost.
     Pokud bychom mluvili o mém snu, tak jeden mám. Chtěla bych jednou zvládnout celý maraton :-). Půl maraton jsem již pokořila - a ne jednou. A já věřím, že jednou těch celých 42 km dám! :-)
 •  Na co jsem opravdu hrdá:

Jsem hrdá na své činy. Před třemi léty zhubla 20 kg a byla to sakra práce. Ale nejvíce jsem pyšná na píli a disciplínu, co se mnou jde každým dnem. Není lehké něco dokázat, ještě těžší je to vydržet a stále s tím držet krok. Ale jakmile se člověk vyrovná s nějakými prohřešky, ihned má zase radost ze zdravého stravování, a proto miluju každý den :-).
Jsem hrdá na to, že mi fitness pomáhá zvládat náročné studium, práci a osobní život. Bez fitness bych to nezvládala.

 • Co a jak často cvičím:

Nějaký pevný režim nemám. Cvičím asi tak 5x týdně, někdy i méně, záleží, jak se svaly hojí, jak se cítím, zda nemám moc velký stres ve škole  a v práci, a zda se k dennímu stresu trénink ještě hodí.
Takže pokud neběhám, což mám nejraději, cvičím ráda podle videí jako Insanity, Jillian, Tiffani. Ráda zajdu i na skupinová cvičení, třeba Jumping, Zumbu nebo Tae bo. Občas to rozbiju v posilovně nebo si připomenu svůj milovaný spinning. V mé výbavě nechybí ani TRX, takže prostě pohyb všeho druhu :-).

 • Jak vypadá můj den:

Záleží, jaký mám rozvrh a kdy se jde do práce. :-)  Většinou vstávám brzy, nějak po šesté, abych stihla trénink. Jelikož mám školu i práci většinou odpoledne a navečer, vychází mi cvičit zrána. Pak se nachystám a absolvuji kolotoč školy, práce, školy, práce – kolikrát jezdívám přes celou Prahu. Když to jde dobře, dostanu se domů nějak k osmé, rychle ještě nakoupím nějaké suroviny, ze kterých rychle „krabičkuju“ na další den.  Pak nějaké rychlé pracovní a školní záležitosti a brzy spát, ať jsou síly na další den :-).

 • Co jím během dne:
      Snídávám hodně podobné věci, jen v jiných variantách. Například ze složení ovesné vločky-jogurt-semínka-banán-vejce / arašídové máslo dělám kaše, koláč z mikrovlnky nebo trouby, placky. Ke svačině prostě jak to vychází. Buď flapjack, šmakoun krém, celozrnný chléb s arašídovým máslem, oříšky, kefír, proteinovku, tvaroh, ovesné sušenky atd. s nějakým kusem ovoce nebo zeleniny. K obědu většinou nějakou rýži, kus kus nebo celozrnné těstoviny buď s tofu, nebo masem a nějakou zeleninou. K večeři mi to většinou vyjde na knäckebroty s patifu a zeleninou, k čemuž střídám šunku, sýr nebo vejce. Jde vidět, že je to otázka času. Hlavně ať je to rychlé a zdravé. O víkendech si s pokrmy více vyhrávám. Dělám saláty, různě upravuju masa, zapékám brambory :-).


 • Cheat day :-)

Nemívám téměř nikdy plánovaný cheat day, nebo jak já říkám „prasečí den“. Když mám na něco chuť, tak si to prostě dám a vůbec si to nezakazuju. Co se týče drobných sladkostí nebo skleničky vína, když cvičím, tak se mi to většinou v pohodě vejde do denního příjmu.  Občas ale opravdu „zhřeším“, nebo lépe řečeno, normálně žiju, takže si dám bonbony, pop corn, zákusek a vůbec to neřeším. Naopak jsem pak více odhodlaná zase se snažit a cítím, že už pak vůbec nemám potřebu jíst něco sladkého :-).

 • Doplňky stravy, které (ne)používám:

Kdysi byla moje polička plná proteinů, BCAA a nakopávačů. Potom jsem se odstěhovala do zahraničí a od té doby musím trochu rozumně hospodařit s penězi. Takže jsem spíše omezená na proteiny české výroby, které sice chuťově úplně nevyhrávají, ale za tu cenu to ujde. Dříve jsem milovala Protein delite. (stačí zadat do google) chuťově asi nejlepší, co jsem kdy měla. BCAA nepoužívám a jde to i bez nich :-)

 • Jaké proteinovky kupuju:

Nejlepší značku, co se chuti týče, nemám, ale mám ráda proteinovky z německé DM za 1€. Cena, složení a chuť parádní. V Česku nakupuju Quest bar ve Vitalandu, kde vám na studentský průkaz Isic dají hezkou slevu. A taky Nutrend proteinové tyčinky.
 • Moje moto:

„Pravý hrdina není ten, co jenom vyhrává, ale ten, co je stokrát dole a stokrát to nevzdává.“ Revolta


Žádné komentáře:

Okomentovat