Sacharidové vlny

Na vaše přání zařazuji i článek o sacharidových vlnách. Tak si prvně řekněme, co to vlastně ty vlny jsou:
,,Sacharidové vlny […] se aplikují v praxi u sportovců i nesportující populace a jsou pravděpodobně nejefektivnějším způsobem, jak dosáhnout rychlého snížení tělesné hmotnosti. Jejich hlavním cílem je redukce tukových zásob při zachování objemu svalové hmoty. Podstatou je skutečnost, že při cyklování sacharidů dochází pouze k zanedbatelnému zpomalení metabolismu. Tím je dosaženo efektivnějšího spalování tuků.

Na internetu najdete plno článků o vlnách. Většinou se vlny drží delší dobu, najdete rozpětí 14 dnů, až několika měsíců. Podstata spočívá v tom, že jeden den přijmete nižší množství sacharidů, pak zase vyšší, a tak dále. Výkyvy urychlují metabolismus a nutí ho pracovat. Moje vlny jsou ale trochu kratší, trvají 10 dní:

Už jste pro zdravý životní styl udělali všechno? Plni očekávání stoupnete na váhu … a ono NIC!  Zbývá vám shodit poslední 3-5 kg a je to těžší jak kdy předtím. Co se děje, že už to nefunguje? Metabolismus se zpomaluje a přizpůsobuje se vašemu tempu...  Existuje dieta, kterou jsem ozkoušela sama. Je BEZ JOJO efektu a je velmi účinná. Jsou to SACHARIDOVÉ VLNY.  Jedná se o princip střídání příjmu sacharidů z velmi nepatrné hodnoty na znatelnou. V praxi to znamená, že jeden den sníte jídlo s téměř nulovou hodnotou sacharidů, druhý den naopak přijmete sacharidů více (ale nikdy ne moc). Takový princip střídání hodnot metabolismus nastartuje, způsobí mu šok a ten pak začne šlapat rychleji. 

Já jsem ozkoušela už dvoje vlny na 10 dní. Výsledky byly téměř stejné, takže spíše záleží na vás, jaké si vybere, podle volby jídel. Já vám k jídelníčku jen řeknu:
1.    Vlny nejsou pro lidi s nadváhou nebo cílem shodit více jak 5 kg! Slouží spíš jako záchranné lano pro štíhlé lidi shodit „povánoční“ kila nebo posledních pár kil.
2.    Vlny jsou finančně i psychicky náročné. Je třeba být dobře psychicky připravený a opravdu to chtít.
3.    Ve vlnách nesmíte selhat! Neexistuje žádné vínko, žádný kus ovoce navíc. Můžete si samozřejmě množství upravit na svou váhu (to v jídelníčku odpovídá ca. 60ti kilové ženě), ale pokud jídelníček nedodržíte, nedosáhnete adekvátního výsledku.
4.    Potraviny ve vlnách LZE NAHRADIT něčím jiným, ale s adekvátně podobným hodnotami. Projeďte to přes kaloricketabulky.cz. Já jsem například chřest nahrazovala brokolicí, krůtí maso kuřecím apod. VĚTŠÍ ZMĚNY NELZE PROVÁDĚT. To znamená, že nedoporučuji vlny alergikům nebo vegetariánům.
5.    Lepší výsledky u vln podpoří i cvičení.
6.    Syrovátkovým práškem se NESMYSLÍ syrovátka, ale obyčejný proteinový prášek (např. Whey apod.) se sníženým množstvím sacharidů.

A takový malý vzkaz / rada ode mě: Můj vlastní názor na vlny – pro tělo jako z plakátu bojuji už více jak 3 roky. Vlny mě kdysi dostaly z velké krize a naučily mě více si všímat, co jím a kolik toho jím. Ale stejně jako mi daly, tak mi pak i vzaly. Sacharidová mánie mě pohltila až moc a v jednom období jsem měla tendence vyřadit sacharidy úplně. Nejen, že tělo se bránilo únavou, podrážděností a depresemi, ale taky jsem nehubla – naopak – přibírala. Po třechhodinových trénincích jsem si nedala potřebné živiny a tak to prostě nejde – tělo stagnuje a začne si brát zásoby úplně ze všeho. Naštěstí jsem na to přišla sama a jím zase zdravě a pracuji na zařazení sacharidů do svého života. Takže moje rada: Všeho s mírou. Doporučuji vlny zařazovat tak 2x do roka, ale jinak se spoléhejte radši na zdravou stravu!

Aktuálně: Po roce papání sacharidů jsem se dostala zpět na hezkou postavičku. PO ROCE! Byl to velký boj, ale nevzdala jsem se. Se sacharidovými vlnami opatrně!


Vlňte v pořadí Den 1, Den 2, Den 3, Den 4, Den 5, Den 6, Den 7, Den 8, Den 9 a Den 10

A tady jsou, první varianta:
A v obrázkách druhá:MÁTE OTÁZKY? ZEPTEJTE SE PŘÍMO ZDE V MOJÍ SKUPINĚ:
1 komentář:

  1. Ahoj Milli, chtela bych se zeptat. Tvůj jídelníček na 10dní se mi moc líbí! Chystám se na něj hned jak se na to připravím a nakoupím suroviny. Otázkou je, jestli bych za 10dní nedosáhla mého "cíle" mohla bych čistě pokračovat o trochu déle nebo si mám raději najít vlny na 14dní ? Myslím, že by to nemělo ničemu vadit ? Děkujiiiii :)

    OdpovědětVymazat